Unia europejska

Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej niesie nowe wyzwania dla całego naszego kraju m.in. związane z wykorzystaniem środków unijnych, które będziemy mogli pozyskać

Spółdzielcza Grupa Bankowa, którą tworzą Banki Spółdzielcze oraz Gospodarczy Bank Wielkopolski S.A., pragnie wspomóc Państwa w procesie pozyskiwania tych środków oferując profesjonalne usługi doradcze, które dostępne są w Punktach Doradztwa Unijnego, który funkcjonuje również w Banku Spółdzielczym w Prabutach.

W Punkcie Doradztwa Unijnego SGB uzyskacie Państwo informacje o rodzajach dostępnych środków oraz sposobie ich pozyskania w ramach:

 1. dopłat bezpośrednich
 2. pozostałych środków Wspólnej Polityki Rolnej w ramach:
  • programów rolno-środowiskowych
  • rent strukturalnych
  • wsparcia dla gospodarstw położonych na obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania (ONW)
  • zalesiania
  • wsparcia dla rolników na dostosowanie do standardów UE
 3. środków strukturalnych dla rolników, rybaków, przedsiębiorstw oraz samorządów oferowanych w ramach Sektorowych Programów Operacyjnych (SPO)
  • SPO Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego i rozwój obszarów wiejskich
  • SPO Rybołówstwo i przetwórstwo ryb
  • SPO Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw
  • SPO Transport
  • Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego (ZPORR)

Punkt Doradztwa Unijnego SGB oferuje:

Infolinia 0 801 315 703

Jakie oferujemy kredyty? Jak wypełnić wniosek? Gdzie go złożyć? Kto może liczyć na pomoc? Na te i inne pytania udzielą Państwu odpowiedzi specjaliści SGB pod numerem infolinii 0 801 315 703.

Dzwoniąc na infolinię 0 801 315 703 każdy może uzyskać informacje na temat pozyskiwania środków unijnych. Pod numer infolinii powinni zatelefonować przede wszystkim: rolnicy, przedsiębiorcy, rybacy i przedstawiciele władz samorządowych. Każdy uzyska wyczerpujące informacje, w jaki sposób starać się o środki z unijnego budżetu. A jest o co się starać. W ciągu trzech lat Polska może zostać zasilona ponad 12 mld EURO z funduszy strukturalnych. Bruksela zamierza wspomóc polskie rolnictwo, rybołówstwo, firmy działające w sektorze rolno-spożywczym, przedsiębiorców oraz projekty samorządowe.

Infolinia czynna jest od poniedziału do piątku w godzinach 8.00 do 18.00. Opłata za rozmowę – koszt 1 impulsu połączenia lokalnego TP S.A.

Informacje dostępne są również na stronie SGB


Godziny otwarcia Banku
Siedziba Banku Spółdzielczego w Prabutach
pon-pt
sobota
niedziela
08:05 - 15:50
nieczynne
nieczynne
Nasza oferta:
O banku:
Inne: